WUKO

WUKO WARSZAWA

Udrażnianie rur WUKO.

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem specjalizujemy się w czyszczeniu, udrażnianiu i w razie potrzeby monitoringu kanalizacji. W swojej pracy wykorzystujemy specjalistyczne urządzenie do udrażniania kanalizacji popularnie nazywane WUKO:

WUKO – to popularna nazwa urządzenia ciśnieniowego o dużym przepływie umieszczonej na samochodzie, służącego do udrażniania kanalizacji. W swoim wyposażeniu posiadamy także urządzenie przenośne typu WUKO do czyszczenia kanalizacji w trudno dostępnych miejscach, jak garaże, instalacje rozsączające do oczyszczalni ekologicznych, czy piony kuchenne. Metoda WUKO polega na wykorzystaniu wody pod wysokim ciśnieniem do przepychania zatoru. Strumień wody zmiękcza i wypłukuje zator powodując jego wypłukanie Metoda ta jest w stanie udrożnić i wyczyścić kanalizacje z najcięższych osadów, w tym z tłuszczu, czy mułu kanalizacyjnego .

Gdzie metoda WUKO ma zastosowanie:

– W udrażnianiu zewnętrznych instalacji kanalizacji

– Czyszczeniu instalacji kanalizacji

– Udrażnianiu i czyszczeniu kanalizacji deszczowej

– Czyszczeniu rur, studzienek, drenaży

– Czyszczenie rynien

Metodę WUKO stosuje się głownie tam gdzie wieloletnie użytkowanie systemu kanalizacji powoduje ograniczenie przepustowości kanalizacji. Powstawanie zatorów jest to następstwem transportowania płynnych odpadów, które zawierają tłuszcze i inne substancje skłonne do osadzania się na ściankach rur. Proces ten jest nazywany zarastaniem kanalizacji, a przy braku czynności konserwacyjnych – prowadzi nawet do całkowitego zablokowania rury kanalizacyjnej. Czyszczenie kanalizacji jest niezbędne w celu usunięcia takiego narostu i przywrócenia pełnej drożności przewodów.

Zarastanie instalacji kanalizacji sanitarnej jest zarówno problemem dla całego miasta, jak i właścicieli domów jednorodzinnych, czy lokali usługowych czy restauracji. Przyczyną tego zjawiska często jest niewłaściwe postępowanie w kwestii zagospodarowywania odpadów komunalnych czy tych powstających w gospodarstwie domowym. Do nagminnych problemów zaliczają się wylewanie olejów z smażenia bezpośrednio do kanalizacji. W domach często wprowadza się do zlewozmywaka czy sedesu resztki oleju po smażeniu potraw, zup lub innych pozostałości z obiadu. Zawarte w nich tłuszcze osiadają na powierzchniach rur, powodując zatory lub zatykając odpływy. Czyszczenie kanalizacji spiralą mechaniczną pozwala na przywrócenie jej drożności w obrębie budynku. Natomiast w przypadku sieci zewnętrznych wykorzystujemy metodę ciśnieniową. Za jej pomocą jest też możliwe udrażnianie instalacji kanalizacyjne o dużym przekroju (do 250 mm średnicy) i usuwanie zatorów oraz zalegającego w kanalizacji mułu piasku, pozostałości po proszkach i środkach czystości. Zaletą tej metody jest jej uniwersalność. Pozwala ona bowiem na usuwanie zanieczyszczeń na znacznej głębokości. Dodatkowo czyszczenie kanalizacji odbywa się w sposób naturalny, bez udziału środków chemicznych szkodliwych dla rur. Dzięki temu jest to nie tylko metoda bezpieczna dla środowiska, ale również skuteczna i ograniczająca powstawanie powtórnych zatorów.

WUKO WARSZAWA TEL 505 697 600

zadzwoń